Newsletter
Kolanowska – makijaż, stylizacja i wizaż z dojazdem do klienta. Poznań, Jarocin i okolice. Zapraszam! Kolanowska – makijaż, stylizacja i wizaż z dojazdem do klienta. Poznań, Jarocin i okolice. Zapraszam!
PL EN

FAQ

1. Jak przygotować się do makijażu?

– Na wizytę proszę przyjść bez makijażu. Skóra nie będzie wtedy drażniona kosmetykami i ich zmywaniem, a z uwagi na to, że będzie świeża lepiej przyjmie nakładany makijaż.

– Dzień przed makijażem należy skórę przygotować wykonując peeling (najlepszy jest peeling enzymatyczny, nie ziarnisty, który nakłada się na twarz jak maskę i zmywa – bez tarcia) oraz maseczkę dopasowaną do potrzeb skóry tj. nawilżającą, oczyszczającą itp. Nie nakładamy maseczek ani żadnych innych kosmetyków tego typu w dzień makijażu – wystarczy krem nawilżający.

– Na makijaż należy ubrać bluzkę/sukienkę etc. z możliwie dużym dekoltem lub rozpinaną – po pierwsze będziemy miały dostęp do dekoltu, który czasami również wymaga korekty, po drugie prościej Ci będzie się przebrać w kreację nie naruszając makijażu. Jeśli jesteś panną młodą dodatkowa prośba: najlepiej, jeśli góra Twojego stroju będzie biała lub w kolorze zbliżonym do Twojej sukni ślubnej.

 

2. Jak przygotować się do fryzury?

– Jeśli w planach masz upięcie ślubne/okazjonalne najlepiej jest umyć włosy dzień wcześniej wieczorem. Nie są wtedy zbyt sypkie i lepiej się układają. Jeśli myjesz włosy codziennie i nie będziesz się czuła komfortowo z włosami umytymi wcześniej, umyj je tego samego dnia rano (minimum 2-3 godziny przed wizytą) i wysusz dokładnie suszarką. Przy upięciach nie myjemy włosów bezpośrednio przed układaniem, ponieważ fryzura jest wtedy mniej trwała. Jeśli planowane jest modelowanie włosy oczywiście umyte zostaną na miejscu.

– Nie nakładaj na włosy ciężkich kosmetyków  bezpośrednio przed wizytą – możesz nałożyć delikatną odżywkę ułatwiającą rozczesywanie (w małej ilości), ale nie używaj masek, ciężkich odżywek, serum, ani tym bardziej żadnych olejków. Może to spowodować, że fryzura nie będzie się trzymać.

– Na fryzurę należy ubrać bluzkę/sukienkę etc. z możliwie dużym dekoltem lub rozpinaną, dzięki temu nie popsujesz fryzury przy przebieraniu się.

 

3. Ile trwa wykonanie makijażu/fryzury?


Zarówno na makijaż, jak i na fryzurę przeznacz sobie około godzinę i 30 minut. Jeśli więc umawiasz się na dwie usługi (makijaż i fryzurę) łącznie spędzisz u nas około 3 godzin. Zawsze dodaj sobie trochę czasu, nie umawiaj się na ostatnią chwilę, żeby uniknąć nerwów i dać nam odpowiednią ilość czasu na wykonanie usługi. Prosimy o przychodzenie na wizyty punktualnie (mamy tu na myśli nie tylko nie spóźnianie się, ale również nie przychodzenie na przykład pół godziny przed czasem). Spóźnienie się na usługę nie skutkuje wykonaniem jej z mniejszą starannością lub szybciej, a nie wykonaniem jej do końca. 

 

4. Czy mogę płacić kartą?

Tak, przyjmujemy płatności gotówką oraz kartą. 

 

5. Jaką mam pewność, że moja rezerwacja jest potwierdzona?

Przy rezerwacji terminu na nasze usługi wymagamy wpłaty zadatku na nasze konto firmowe. Zabezpiecza to zarówno nas – przed osobami, które umawiają się i nie przychodzą na wizyty, często nawet o tym wcześniej nie informując, jak i Ciebie – masz pewność, że Twój termin jest dla Ciebie zarezerwowany na 100% i nie odwołamy go na ostatnią chwilę. Umówione terminy traktujemy bardzo poważnie i tego samego oczekujemy od naszych klientów 😉 Wpłacony wcześniej zadatek jest bezzwrotny i oczywiście zostanie odliczony od całości kwoty do zapłaty w dniu wykonania usługi. Proszę miej na uwadze również to, że zadatek jest przeznaczony na rezerwację konkretnego terminu – daty i godziny, nie ma możliwości „przesuwania” go na inne terminy. 

 

6. Czy dojeżdżacie do klienta?

– W chwili obecnej dojeżdżamy jedynie przy wyborze pakietów z dojazdem. Nie ma możliwości dojazdu do pojedynczych osób. 

– Dojeżdżamy na komercyjne sesje zdjęciowe, plany filmowe, reklamowe itp.

 

7. Na jakich kosmetykach pracujecie?

Krótko mówiąc na wszystkich 🙂 Kufry w większości wyposażamy jednak w sprawdzone kosmetyki profesjonalne, do których mamy największe zaufanie. Kluczem do sukcesu trwałego makijażu i fryzury jest nie wybrana marka kosmetyków, ale techniki aplikacji oraz tak ich dobranie do rodzaju skóry/włosów, by wszystko wytrzymało do białego rana, oraz byś czuła się komfortowo. Nasze kufry w większości to marki profesjonalne oraz selektywne, ale znajdzie się w nich również kilka starannie dobranych i wypróbowanych kosmetyków marek drogeryjnych. Wszystko jest skomponowane tak, że jesteśmy pewne, że nic nas nie zawiedzie, a wykonany przez nas makijaż oraz fryzura wytrwają nawet największe szaleństwa na parkiecie.  

 

8. Jak zadbać o cerę przed ślubem?

Przed ślubem zadbać musisz o ogólną kondycję swojej skóry. Nic tak pięknie nie wygląda jak zadbana, zdrowa cera i odwrotnie – jeśli Twoje skóra będzie w złym stanie nawet bardzo mocny „kamuflaż” nie sprawi, że wszystko zostanie przykryte. Na skórze w złym stanie makijaż trzyma się krócej i po czasie gorzej wygląda. Już kilka miesięcy przed ślubem pomyśl więc jak możesz jej pomóc. Zwróć na to szczególną uwagę zwłaszcza jeśli borykasz się z problemami skórnymi. Polecamy świadomą pielęgnację według Skin Ekspert – Agnieszki Zielińskiej, której porady znajdziesz na YouTube’ie oraz jej blogu. Nie zaszkodzą Ci również wizyty u kosmetologa, regularne złuszczanie i maseczki. Nie decyduj się jednak na inwazyjne zabiegi jeśli do ślubu zostało mało czasu, skóra może nie zdążyć się zregenerować.

 

9. Jak zadbać o włosy przed ślubem?

Im zdrowsze i zadbane będą Twoje włosy tym piękniej będzie wyglądała Twoja fryzura ślubna. Przede wszystkim pomyśl o koloryzacji już na kilka miesięcy przed ślubem. Jeśli farbujesz włosy regularnie i nie chcesz nic zmieniać nie ma większego problemu – po prostu zadbaj o to, by umówić się na wizytę na około tydzień lub dwa przed datą ceremonii. Dzięki temu włosy będą miały świeży kolor i nie wyhodujesz odrostu 😉 Jeśli nie farbujesz włosów, a chciałabyś żeby fryzura wyglądała jak najlepiej polecamy koloryzację typu ombre lub sombre – to delikatne refleksy, które sprawiają, że włosy wyglądają jak muśnięte słońcem po wakacjach, a upięcie wydaje się bardziej trójwymiarowe. Na taką koloryzację najlepiej jest się umówić na przynajmniej 3 miesiące przed ślubem – po pierwsze czasami do uzyskania odpowiedniego efektu potrzebne są 2 wizyty (Magda jest „delikatnym” fryzjerem i nie chce drastycznie rozjaśniać włosów, żeby nie pogorszyć ich stanu). Po drugie musisz się też przyzwyczaić do siebie w nowym wydaniu, a nerwy na tydzień przed ślubem na pewno w tym nie pomagają 😉 Zadbaj też o zdrowie swoich włosów. Polecamy do tego szczególnie zabiegi pielęgnacyjne, które nawilżą i odżywią włosy. Nawet jeśli zapuszczasz włosy do ślubu warto również podciąć zniszczone końcówki. Dzięki temu włosy będą wyglądały na zdrowsze. Polecamy szczególnie cięcie metodą na gorąco, które sprawia, że końcówki włosa są „zgrzane”, dzięki czemu nawilżenie i substancje odżywcze zostają w jego wnętrzu, nie uciekają na zewnątrz. Sprawdź naszą ofertę, by dowiedzieć się jakie zabiegi oferujemy.

 

10. Kiedy zgłosić się na próbę makijażu i fryzury?

Próbę najlepiej jest wykonać nie wcześniej niż na 2 miesiące przed terminem ślubu. Wcześniejsze próby zazwyczaj kończą się zmianą wizji panny młodej i w efekcie kolejną próbą bliżej ślubu 😉 Idealnym scenariuszem byłoby wykonanie próby w dniu ostatecznej przymiarki sukni ślubnej lub w momencie, kiedy sukienkę masz już w domu, ale wiemy, że nie zawsze jest to możliwe. Niemniej jednak jest to najlepszy moment, bo możesz wtedy zobaczyć całą swoją stylizację w pełnej krasie, dzięki czemu nie masz wątpliwości czy wszystkie elementy Twojego wizerunku do siebie pasują i oszczędzasz sobie nerwów w dniu ślubu, że coś jest nie do końca takie, jak sobie wymarzyłaś. Próby wykonujemy w naszej pracowni przy ul. Wrocławskiej w Poznaniu od poniedziałku do czwartku. Nie ma możliwości umówienia się na próbę w piątki oraz soboty, te dni przeznaczone są dla panien młodych i ich gości. Najlepszą porą na wykonanie próby są godziny poranne – dzięki temu masz cały dzień by przyzwyczaić się do swojego nowego wizerunku oraz przetestować trwałość makijażu i fryzury. Próby umawiamy od godziny 8:00 do 15:00.

Do wykonania próby potrzebujemy zdjęć sukienki, dodatków, kwiatów oraz przynajmniej kilku inspiracji w postaci zdjęć z Pinteresta/ Googla/ z naszej strony internetowej czy Facebooka/ Instagrama. Dzięki temu będziemy wiedziały co dokładnie Ci się podoba i będziemy mogły zaproponować Ci makijaż i fryzurę dopasowane do charakteru sukienki, Twojego typu urody oraz zgodne z Twoimi preferencjami. Jeśli totalnie nie masz pomysłu na to, jak chcesz wyglądać oczywiście pomożemy – w końcu jesteś w rękach profesjonalistów!