PL EN

FAQ

 

 1. Jak przygotować się do makijażu?

  – Na wizytę proszę przyjść bez makijażu. Skóra nie będzie wtedy drażniona kosmetykami i ich zmywaniem, a z uwagi na to, że będzie świeża lepiej przyjmie nakładany makijaż.

  – Dzień przed makijażem należy skórę przygotować wykonując peeling (najlepszy jest peeling enzymatyczny, nie ziarnisty, który nakłada się na twarz jak maskę i zmywa – bez tarcia) oraz maseczkę dopasowaną do potrzeb skóry tj. nawilżającą, oczyszczającą itp. Nie nakładamy maseczek ani żadnych innych kosmetyków tego typu w dzień makijażu – wystarczy krem nawilżający.

  – Na makijaż należy ubrać bluzkę/sukienkę etc. Z możliwie dużym dekoltem lub rozpinaną – po pierwsze będziemy miały dostęp do dekoltu, który czasami również wymaga korekty, po drugie prościej Ci będzie się przebrać w kreację nie naruszając makijażu 😉 Jeśli jesteś panną młodą dodatkowa prośba: najlepiej, jeśli góra Twojego stroju będzie biała lub w kolorze zbliżonym do Twojej sukni ślubnej.

 

 1. Jak przygotować się do fryzury?

  – Jeśli w planach masz upięcie ślubne/okazjonalne najlepiej jest umyć włosy dzień wcześniej wieczorem. Nie są wtedy zbyt sypkie i lepiej się układają. Jeśli myjesz włosy codziennie i nie będziesz się czuła komfortowo z włosami umytymi wcześniej istnieje oczywiście możliwość umycia ich na miejscu i wysuszenia oraz wymodelowania, jednak nie zawsze jest to konieczne, w zależności od fryzury lepsze mogą okazać się włosy umyte rano – skontaktuj się z nami by ustalić jaka opcja będzie dla Ciebie lepsza. Jeśli planowane jest modelowanie włosy oczywiście umyte zostaną na miejscu.

  – Nie nakładaj na włosy ciężkich kosmetyków  bezpośrednio przed wizytą – możesz nałożyć delikatną odżywkę ułatwiającą rozczesywanie (w małej ilości), ale nie używaj masek, ciężkich odżywek, serum, ani tym bardziej żadnych olejków. Może to spowodować, że fryzura nie będzie się trzymać.

  – Na fryzurę należy ubrać bluzkę/sukienkę etc. z możliwie dużym dekoltem lub rozpinaną, dzięki temu nie popsujesz fryzury przy przebieraniu się.

 

 1. Czy mogę płacić kartą?

  W chwili obecnej przyjmujemy płatności tylko gotówką.

 

 1. Czy dojeżdżacie do klienta?

  – W sezonie ślubnym mamy masę pracy, więc dojeżdżamy tylko do większej ilości osób tj. minimum 4 w obrębie Poznania i minimum 6 poza jego granicami (jeśli decydujesz się zarówno na makijaż, jak i na fryzurę jest to minimalna ilość osób na obie te usługi, a więc 4/6 na makijaż ORAZ 4/6 na fryzurę; 1 osoba chętna na makijaż i 3 na fryzurę nie równa się łącznie 4 minimum i nie będzie wtedy możliwości dojazdu). Jeśli nie masz wystarczającej ilości osób chętnych na skorzystanie z naszych usług zapraszamy do naszej małej pracowni w centrum Poznania przy Starym Rynku (ul. Wrocławska). Poza sezonem ślubnym i jeśli jest to dzień inny niż piątek lub sobota dojazd zależy od naszego grafiku – skontaktuj się z nami i zapytaj.

  – Dojeżdżamy na komercyjne sesje zdjęciowe.